Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, ali lisans eğitimini Değer Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Kuruluş alanında İstanbul Aydınlık Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi dalünde marka üretimu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’bile ilk el önemli üniversite kurumlarının Master Franchise strüktürlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze kadar eğitim bilimi dalünde karı olarak birgani markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yüce ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası etkili çtuzakışmalar yürüten KALKO, birgani ayak topu, basketbol karavaşübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde vaziyet aldığı Cesimçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların huzurı sıra Türkiye’nin en yüce özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 senedir idare kurulunda vaziyet almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi alanında yaptığı başarılı duhulimlerden dolayı birgani deri, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim bilimi Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında eğitim bilimi alanında projeler yürütmektedir. Her sene birgani öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile bile öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir