Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye insanış, dünya üzerinde makul alanlarda ülkemizi simgeleme etmesiyle öne çıhun bir Ilim Herifı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak bir başına öne çıhun en kebir miktarda ilaç yürekerik patentinin kazanç sahibidir. Bu zamana denli yaptıkları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu kebir adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çhileışmak istediği sahaı mübalağa etmek talip Alkoçlar, orantığı Metehan Yeşil ile baş başa kurmuş oldukları Ar-Ge adlı programın genel resi beyıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanın veri cebelarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çhileışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistemli bir yapmacık zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Sadece Ar-Ge projesiyle konaklamak istemeyen temeları demeında ülkesini sürekli simgeleme eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı berat temelvuruları ile bile meşhurdur. 143 adet temelvurulmuş ve 280’den bir küme beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT şu demek oluyor ki evgin vüruten vakalarda hızlı sonuç hileınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Abdübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Ilim Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu ilim insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle baş başa yeniden bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Yerında artık doğru bir mahir olmasıyla baş başa kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda kebir bir öneme sahip olan Alkoçlar, Dünya çapında konum edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk defa güruhlen flavonol glikozit esaslı tutulmak üzere antiviral daşenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Gıda, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu daşke tam olarak 21 kıta bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise yaratma arasında en çok berat temelvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Ilim Herifı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çhileışmalarla beşeriyet tarihine faydasını hiç kusurlu etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı dokuması sayesinde yavuz anlayışlere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü sonuçlar elde etse da katiyen çhileışmalarından vazgeçmemiş sürekli olarak kendisini Ilim dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle kanser terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez baş başa tutulmak üzere otama yuğrunda vüruttirdiği daşkeleri keşfederek beşeriyet tarihine kebir bir lütufı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde dayanıklı bilinmese bile bazı kibar molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek çevirmek icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan kuvvetlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Sadece bilinen şeylerin üzerinde çhileışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çhileışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çhileışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde kâin birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu aha bile muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (tali tesir) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile elan sonrasında ise 25’e andıran ülkede müsaadeı alınmıştır. Kamu çhileışmalarına tam odak çhileışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten bile muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar tek Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde bile biraşırı şirketin müşareket ve müessis kadrosunda konum almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Partner Sahibi ve Teknolojiden mesul resi beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve envestisman ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul resi beyıdır.
Yıldız Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Reis Asistansıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma adlı bir Eczanenin Yönetim Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve vüruttirdiği onlarca daşkenin nezdinde insanoğluna yarayacak anlayışler üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta taliıkların geçmesi yürekin makul bir devranı beklesek da bazenları lakırtııcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile yürekerisinden basitçe bir şekilde otama edebilmek yürekin bu kullanılıyor. Başkaca seksüel anlayışlev bozukluğunu da otama kılmak yürekin kullanılmaktadır. Sadece bununla kalmamış coşkunluke karşı dirençli ve kuvvetlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere sahip olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı berat temelvurularının 2000 adetine andıranın kazanç sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı anlayışleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çhileışsalar da Alkoçlar her devran kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını yüz uzun periyodik kapanmalara ve toplumsal hayattan ırak zaruri nesil istirahatlarine verilen mütebaki dünya toplumlarında biraşırı alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir şiddet kazanmış durumda.

Mevzuyla ait görüşünü bildirme eden Spektral Holding Yönetim Oturmuş Eşresi beyı Erdal Can Alkoçlar bu periyot ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle zatî enformatik ve teknolojik aparey inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lazım ilaç, lazım mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık ait sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına dokumalabilecek en dürüst katkı, inovasyonu genel anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Ilim Herifı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine kebir miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna benzeşim çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da kebir vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin müessis orantığıdır ve aynı zamanda resi beyıdır. Ülkemizde konum saha vesair ilim adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok kebir bir miktarda farmasötik dahandan patentinin kazanç sahibi olması ve temelvurusunu ilk yapan özlük olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı duhulimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın temel lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser sahaında çhileışmalarını sürekli hoşgörülületerek sürekli faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile biraşırı su Türkiye Senenin Ilim Herifı ödülüne layık görülmüştür. Sadece ülkemizde bileğil dar haricinde şu demek oluyor ki küresel anlamda da biraşırı ödülleri alarak bulduğu farklı çareların kontralığını almıştır. Midiğı olan Metehan Yeşil ile baş başa yavuz anlayışlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çhileışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz yürekin yararlı olmasını düşündüğü çarelarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı anlayışe yarayacak çareları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabilinden bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabilinden kavramlar biraşırı farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken benzeşim faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye temelladı.

Ülkemizde çalışma gösteren ve bu alanda çhileışmaları kâin Spektral Plasman Bankası Eş Reisı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katma ölçü yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok andıran zamanda ülkenin doğusunda konum saha bir zer sahası ile baş başa temellatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki eder bileğanlayışikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun sabit ölçü yahut miktara sahip “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Plasman Bankası Reis Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Saf’a bağımlı eroin ruhsatları ile sağlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Saf eroin ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni alt dokuması ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ait bile veri veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni hisse modülü(staking) projemize sonsuzî güvence olarak anlayıştiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit işletme müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro mesabesinde bir yöntem güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Anlatım No.su ve 18.06.2020 eser tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası tutulmak üzere dü sınai hammadde eroin sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen hatlı açıklamada mütalaalerine konum verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Iyi Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye kebir katma ölçü sağlama potansiyeline sahip bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve ün yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Havaını gerçekleştirdiğimiz pomza eroin sahasının ise katıksız malzeme dokumasındaki fosluklar sayesinde etkili derecede ısı ve ün yalıtımı özelliklerine sahip. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan etkili oranlarda yalıtım sağlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt sunu planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili eroin sahalarının orantı vadede CRIRSCO kriterlerine uygun rezerv tespit raporları düzenlenerek bölüt sunuı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada konum saha detaylara bakarak hassaten, TBY Holding güzeşte kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Keyif Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir